O stronie i autorze


Serwis został założony z myślą aby upamiętnić oraz zebrać w jednym miejscu wiele istotnych i ciekawych informacji o tym pięknym i ważnym odznaczeniu jakim jest krzyż walecznych. Nie chciałem aby w Internecie dostępne były tylko wycinki informacji na wielu serwisach o tak ważnym dla nas Polaków odznaczeniu. Strona jest także swoistym hołdem złożonym Krzyżowi Walecznych, ale także żołnierzom i czasom w którym przyszło im walczyć.

Adrian Kłos - autor i założyciel serwisu jest wieloletnim pasjonatem historii, społecznym opiekunem zabytków i poszukiwaczem skarbów. Brał udział w wielu badaniach archeologicznych. Dodatkowo próbuje swych sił w aktorstwie, wystąpił m.in. w takich filmach jak: "Bad Boy" (2020), "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2019), "Underdog" (2019), czy "Polityka" (2019).

Strona została opracowana w oparciu o materiały własne autora, materiały zasięgnięte z Internetu oraz materiały z książki Grzegorza Krogulca, którą polecamy i która jest doskonałym, jedynym i całkowitym kompendium wiedzy o tym właśnie odznaczeniu